آیا استفاده از ماسک سیستم ایمنی بچه ها را تضعیف می کند؟

به گزارش وبلاگ هتل های باراتوس، به گفته کارشناسان، بچه ها در 15 ماه گذشته یا حتی بیشتر با عوامل بیماری زا برخورد چندانی نداشتند در نتیجه نتوانسته اند سیستم ایمنی خود را برای مقابله با موارد مختلف عفونت در پساکرونا آماده کنند.

آیا استفاده از ماسک سیستم ایمنی بچه ها را تضعیف می کند؟

به نقل از ایندین نیوز، به گفته کارشناسان در انگلیس، رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک به دلیل ادامه بحران کووید-19 (Covid-19) ممکن است بسیاری را نجات دهد اما سیستم ایمنی بدن بچه ها را هم تضعیف می کند.

به گفته آنان بچه ها در 15 ماه گذشته تا به امروز برخوردهای زیادی با عوامل بیماری زای آنفلوانزای فصلی نداشته اند به همین دلیل بدن آنان نتوانسته است مصونیت لازم، برای مبارزه با عوامل بیماری زا در روزهای پس از همه گیری (پساکرونا) ایجاد کند.

همچنین ویروس شناسان نگران ویروس انسدادی تنفسی (RSV) هستند که منجر به عفونت ریوی جدی و گاهی مرگ در بچه ها زیر یک سال می شود؛ روزنامه گاردین در این مورد گزارش کرد که هیچ واکسنی برای این بیماری وجود ندارد.

کارشناسان اظهار کردند: در روزهای قبل از همه گیری، RSV بیش از سایر اشکالات فصلی بچه ها را روانه بیمارستان می کرد. با این حال، استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی، بچه ها را از ابتلا به این بیماری طی همه گیری دور نگه داشته است اما با بازگشت به حالت عادی، RSV کشنده تر خواهد بود و بچه ها دوباره به این بیماری مبتلا می شوند زیرا در نهایت ماسک ها، فاصله های اجتماعی و سایر پروتکل های مربوط به کووید-19 لغو می شوند.

دکتر کاترین مور، مشاور و دانشمند بالینی در بهداشت عمومی ولز انگلستان اظهار کرد: بیماری آنفلوآنزا من را نگران می کند اما برای مقابله با آن واکسن وجود دارد بنابراین افراد آسیب پذیر همچنان به واکسن ها دسترسی خواهند داشت.

شایان ذکر است، قبل از همه گیری، سالانه بیش از 30هزار نوزاد و کودک زیر پنج سال به دلیل ابتلا به RSV در بیمارستان های انگلستان بستری می شدند.

ویلیام ایروینگ، استاد ویروس شناسی از دانشگاه ناتینگهام با تکرار این دیدگاه گفت: ما در زمستان گذشته شاهد موارد ابتلا به آنفلوآنزا نبودیم بنابراین اگر زمستان امسال دوباره آنفلوآنزا برشود، ممکن است نتایج آن ناخوشایند باشد.

منبع: همگردی

به "آیا استفاده از ماسک سیستم ایمنی بچه ها را تضعیف می کند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا استفاده از ماسک سیستم ایمنی بچه ها را تضعیف می کند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید