آیا امضا رازهای پنهان شخصیتی شما را برملا می کند

به گزارش وبلاگ هتل های باراتوس، تهران (پانا) - تا به امروز به مدل امضاء خود، دوستان، افراد خانواده، رئیس یا همکارانتان توجه کرده اید؟ آیا می دانستید که امضاء افراد هم می تواند از برخی اسرار شخصیتی پنهان آنها پرده بردارد؟

آیا امضا رازهای پنهان شخصیتی شما را برملا می کند

به گزارش آخرین خبر، روانشناسان معتقدند شیوه امضا کردن آدم ها می تواند برخی از خصوصیات رفتاری آنها را آشکار کند زیرا امضای هر شخص معرف شخصیت اوست. در این مطلب سعی داریم به تحلیل چند نمونه امضا بپردازیم و شما را با شخصیت افراد امضا کننده بیشتر آشنا کنیم.

امضای ساده ها: این نوع امضاء ممکن است نزد افراد بی سواد دیده شود که نمی توانند قلم را درست در دست بگیرند و درعین حال در افرادی که بزرگ قوم هستند و از شخصیت خود آگاهی کامل دارند و به تصورشان فقط نوشتن نامشان کافی است، دیده می شود.

امضای مهربان ها: آدم های مهربان و بخشنده، هنگام امضا کردن، قلم را بسیار آرام روی کاغذ حرکت می دهند. سادگی امضای آنها، از قلب ساده شان خبر می دهد.

امضای مغرورها: آدم هایی که به جای امضا کردن، نام خود را می نویسند، خود را فردی با ارزش می دانند و به توانایی هایشان ایمان دارند.

امضای بی خیال ها: کسانی که امضایشان، گنگ و خط خطی است و با عجله و بدون درنگ امضا می کنند، زندگی را آسان می گیرند و به خاطر موانعی که سر راه شان است، زندگی را به کام خود تلخ نمی کنند.

امضای لجباز ها: اگر طرف مقابل تان در امضایش از خطوط عمودی استفاده می نماید، باید بدانید با فردی لجباز روبه رو هستید که معمولا هر کاری که بخواهد، انجام می دهد.

امضای عصبی ها: اگر با فردی روبه رو هستید که امضایش شلوغ است، بدانید که شخصیتی مضطرب و ناآرام دارد به ویژه اگر این شخص، امضایی با شکل های در هم و آشفته را انتخاب کرده است، می توانید آسان تر احتمال مضطرب بودنش را مطرح کنید.

امضای خجالتی ها: کسانی که کوتاه و کوچک امضا می کنند، افرادی خجالتی هستند که اعتماد به نفس پایینی دارد.

امضای مرموز ها: اگر هنگام امضا کردن، اتوماتیک را آرام حرکت می دهد و مراقب است که به بهترین شکل امضا کند، احتمالا شخصیتش با آنچه بروز می دهد متفاوت است و می خواهد در مقابل شما، خود را بهتر از آنچه که هست جلوه دهد.

امضای جدی ها و منظم ها: آدم هایی که هنگام امضا کردن، اتوماتیک را روی کاغذ فشار می دهند، اغلب افراد جدی و منظمی هستند.

امضای خوش خلق ها و بد خلق ها: امضایی که از خطوط شکسته صاف تشکیل شده باشد، بیانگر خصوصیات مثبت و خلق و خوی یکنواخت صاحب آن و امضای زیگزاگی بیانگر خلق و خوی خشک صاحب آن است.

امضای راستگو ها و غیر راستگوها: صداقت را در شکل دایره ها میتوان یافت. افرادی که شکل حرف های دایره شکل در آنها کاملا گرد بوده و چیزی درون دایره ها قرار ندارد، با جهان اطراف خود صداقت دارند. همچنین بررسی ها نشان داده که اگر فردی بالای فرم را امضا کرد، احتمالا آدم راستگویی نیست، اما اگر پایین فرم را امضا کرد، بیشتر می توانید به گفته هایش اعتماد کنید.

امضای منطقی ها و غیر منطقی ها: اگر فرد هنگام امضا کردن، اتوماتیک را به طرف عقربه های ساعت حرکت می دهد، فردی منطقی است اما اگر برعکس این حرکت را انجام می دهد، احتمالا با فرد غیرمنطقی روبه رو هستید که به آسانی دلایل شما را نمی پذیرد و قانع نمی شود.

امضای برونگراها: اگر با فردی رو به رو هستید که بزرگ و با حروف درشت امضا می کند، احتمالا با یک برونگرا در ارتباط هستید. از طرف دیگر، کسانی که در سمت راست یک متن امضا می کنند، آدم هایی برونگرا و اجتماعی هستند که خیلی راحت با غریبه ها صمیمی می شوند.

امضای درونگراها: افرادی که سمت چپ صفحه را برای امضا کردن انتخاب می کنند، آدم های خجالتی و درونگرایی هستند که راحت با هرکسی کنار نمی آیند.

امضای سختکوش ها: کسانی که در امضایشان از خطوط منحنی و بدون زاویه استفاده می کنند، آدم های سختکوشی هستند که با هوش و پشتکار فراوانشان به هر چه بخواهند می رسند.

امضای تاثیرگذارها: اگر حلقه خط به دور نام صاحب امضا پیچیده شده باشد، سر و کار ما با کسانی است که با کلمات در دیگران تاثیر بسیاری می گذارند.

امضای محتاط ها: اگر حلقه خط به نام صاحب امضاء خاتمه دهد یا زیر آن خط بکشد، نویسنده در زمره افراد با نرمش، محتاط و با مهارت است و این نوع امضاء نشانه مدیران و دیپلمات ها یا بازرگانانی زیرک و پیروز است.

امضای مبارزه جوها: امضاء با خطوط بیضی دراز، البته اگر از یک حلقه تشکیل شده باشد، علامت مبارزه جویی، همراه با مهارت و زرنگی در فرد است.

امضای بدبین ها و بلند پروازها: اگر بعد از امضاء یک نقطه گذارده شود، امتناع، احتیاط و بدبینی را نشان می دهد و اگر امضاء بالا رونده باشد، خوشحالی، صادقانه، جهش و بلند پروازی را در فرد نشان می دهد.

امضای مثبت اندیش ها: امضاهایی که به شکل پرنده یا اشکال دیگر باشند، بیانگر خصوصیات مثبت صاحب آن هستند . این افرادی درست هستند که در انجام کارشان، به ویژه در کارهای محاسباتی پیروز اند.

امضای بی مسوولیت ها: امضاهای ناخوانا و گریزان، تمایل فرد را به شانه خالی کردن از مسئولیت نشان می دهد.

امضای شجاع ها و با اعتماد به نفس ها: امضای افرادی که اعتماد به نفس بالایی دارند، معمولا فضای زیادی اشغال می نماید. این مساله خصوصا در حرف اول امضای آنها نمود خواهد داشت. افراد دارای اعتماد بنفس و جسور و شجاع، معمولا حرف اول امضایشان بزرگتر، زیباتر یا خوش فرم تر از سایر حروف است.

امضای استقلال طلب ها و خود محورها: در امضای افرادی که قوانین دقیق و محکم درونی دارند و به نظرات دیگران توجه زیادی ندارند، یک خط افقی که با فشار نسبتا زیادی درج شده(زیر امضا) دیده می شود.

امضای تحلیل گراها: در امضای افرادی که طرز فکر آنها تحلیلی است، حالتی قله مانند مثل 7 (فارسی) دیده میشود(مانند یک دره). افرادی که در امضای آنها یک قله کوه نوک تیز مانند 8 فارسی دارند، در یک موضوع خاص به شدت عمیق می شوند.

منبع: خبرگزاری پانا

به "آیا امضا رازهای پنهان شخصیتی شما را برملا می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا امضا رازهای پنهان شخصیتی شما را برملا می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید