اجرای موسیقی عربی در جشنواره موسیقی فجر

به گزارش وبلاگ هتل های باراتوس، در دومین روز از جشنواره موسیقی فجر تالار سوره در سانس نخست میزبان اجرای گروه میسان از خوزستان بود.

اجرای موسیقی عربی در جشنواره موسیقی فجر

به گزارش وبلاگ هتل های باراتوس، گروه میسان که گروه محلی خوزستان است با اجرای پنج آهنگ به زبان عربی سانس خود را به خاتمه رساند.

آهنگ اول ریتمی نسبتا آرام داشت.

مهدی سواری، سرپرست گروه در خاتمه آهنگ نخست با زبان عربی به حضار خوش آمد گفت و سپس اعضای گروه میسان را معرفی کرد.

نوازنده تیمپو احمد سارمی، پرکاشن خلیل عبدالخوانی، کیبورد رشید خوانی، سنتور علی عموری،ویالون سجاد حلفی،خواننده حمدی صالح و سرپرست گروه مهدی سواری، اعضای گروه میسان هستند که امروز در تالار سوره دو آهنگ با زبان عربی و موسیقی اصیل خوزستانی را اجرا کردند.

چهار آهنگ بعدی نیز با ریتمی آرام شروع شدند و در ادامه با ریتمی شاد و و تند حاضران در سالن را به وجد آوردند.

دقایقی از آهنگ چهارم خواننده و تعدادی از نوازنده ها متوقف شدند و نوازنده های پرکاشن، تیمپو و کیبورد موسیقی شاد و زیبای محلی خوزستان را گوش نواز و مهیج اجرا کردند.

ترکیب زیبای صدای سنتور با تیمپو و پرکاشن و لباس های محلی عربی که گروه میسان به تن داشتند فضای اجرا و تماشاگران در سالن سوره را برای لحظاتی را به سواحل خلیج فارس برد.

اگر چه در سالن جایگاه های خالی نسبتا زیادی به چشم می خورد، اما تشویق و استقبال تماشاگران از قطعات این گروه موسیقی، حاکی از این است که شاید با به کار بردن تمهیدات جدی تری دیگر چون تبلیغات و اطلاع رسانی بیشتر بتوان تماشاگران قابل قبول تری را به سالن های اجرای موسیقی اقوام و نواحی کشاند و مردم را با این سبک از موسیقی هم آشنا کرد.

سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر از 24 بهمن ماه شروع شده و تا 30 بهمن ماه هم ادامه دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "اجرای موسیقی عربی در جشنواره موسیقی فجر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای موسیقی عربی در جشنواره موسیقی فجر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید