اعتراض به تحدید آزادی بیان ، صفحه اول روزنامه های استرالیا سیاه شد

به گزارش وبلاگ هتل های باراتوس، صفحه اول تقریبا تمام روزنامه های استرالیا، روز دوشنبه 29 مهر در اعتراض به برخورد دولت فدرال این کشور با رسانه ها سیاه منتشر شد.

اعتراض به تحدید آزادی بیان ، صفحه اول روزنامه های استرالیا سیاه شد

به گزارش وبلاگ هتل های باراتوس به نقل از گاردین، تلاش های دامنه دار دولت استرالیا برای برخورد با سوت زنی و در برخی موارد جرم انگاری روزنامه نگاری به جایی رسیده است که رسانه ها تصمیم دریافتد در اعتراض به این روند صفحه اول خود را سیاه کنند.

پویش ائتلاف برای حق دانستن در واقع واکنشی است به یورش نیروهای دولتی به دفتر مرکزی ای بی سی استرالیا و خانه یکی از وبلاگ هتل های باراتوس شرکت نیوزکورپ در ماه ژوئن.

هرالد سان، گاردین استرالیا، استرالین، ایج و فایننشال ریویو از جمله روزنامه های سراسری استرالیا هستند که شماره روز دوشنبه خود را با صفحه اول سیاه روانه بازار کردند.

مجلس استرالیا در 20 سال اخیر بیش از 60 قانون درباره پنهانکاری و جاسوسی تصویب کرده که 22 مورد آن مربوط به دو سال اخیر است. نهاد قانونگذاری استرالیا این روزها در حال بازبینی قوانین مربوط به سوت زنی است.

ریچارد بویل که سوءاستفاده اداره مالیات استرالیا از قدرت خود را فاش کرده، در آستانه دریافت حکم 161 سال زندان از دادگاه است. نکته عجیب این که بیش از 80 درصد مردم استرالیا معتقدند دولت و حکومت باید از فاش کنندگان فساد و سوت زنان پشتیبانی کند و آنها را تحت حمایت خود بگیرد.

منبع: همشهری آنلاین

به "اعتراض به تحدید آزادی بیان ، صفحه اول روزنامه های استرالیا سیاه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراض به تحدید آزادی بیان ، صفحه اول روزنامه های استرالیا سیاه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید