اقتدار ایران در منطقه در حوزه پیشرفت فناوری های جدید

به گزارش وبلاگ هتل های باراتوس، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: ایران جزء کشورهای نخست منطقه در حوزه پیشرفت فناوری های جدید است و از نظر اکوسیستم دانش بنیانی نیز در منطقه سرآمد هستیم.

اقتدار ایران در منطقه در حوزه پیشرفت فناوری های جدید

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ هتل های باراتوس، با بیان اینکه در حال حاضر ایران جزء کشورهای قوی در حوزه فناوری های برتر است، گفت: در حوزه هایی مانند نانوفناوری، زیست فناوری و هوافضا ایران صندلی خوبی در میان کشورهای برتر جهان دارد.

وی با اشاره به برنامه ریزی ها برای حمایت از محققان حوزه های فناوری های جدید و برتر گفت: با برنامه ریزی های اجرا شده، محققان ما طرح هایی ارائه داده اند که در حوزه فناوری های جدید به قدرت رسیده ایم.

ستاری به اقتدار ایران در حوزه فناوری های دارویی اشاره نمود و گفت: در حال حاضر 98 درصد از داروی مورد احتیاج کشور را در داخل فراوری می کنیم و رتبه نخست فناوری های برتر و بخصوص نانوفناوری در منطقه را داریم.

ایران برترین اکوسیستم دانش بنیانی منطقه

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: تعداد شرکت های دانش بنیان ایرانی در حال حاضر از مرز 4 هزار 500 شرکت در کشور نیز فراتر رفته و از این نظر برترین اکوسیستم دانش بنیان در منطقه را داریم.

منبع: خبرگزاری فارس

به "اقتدار ایران در منطقه در حوزه پیشرفت فناوری های جدید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقتدار ایران در منطقه در حوزه پیشرفت فناوری های جدید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید