بالاخره کرونا به وسیله خوردن و آشامیدن منتقل می گردد یا نه؟

به گزارش وبلاگ هتل های باراتوس، مطالعات جدید نشان می دهد که افراد مبتلا به نوعی اختلال شایع به نام مری بارت ممکن است خلاف افراد سالم در اثر خوردن و نوشیدن مواد غذایی آلوده مبتلا به کرونا شوند.

بالاخره کرونا به وسیله خوردن و آشامیدن منتقل می گردد یا نه؟

تا به حال دانشمندان و متخصصان بهداشت این اطمینان را به مردم داده بودند که بسیار بعید است که به وسیله خوردن و نوشیدن به کرونا مبتلا شد. با این حال تحقیقات جدید نشان داده است که خوردن یا نوشیدن چیزی که آلوده به کروناست، شانس ابتلا به این بیماری را برای بعضی افراد بیشتر می نماید.

مطالعات جدید نشان می دهد که افراد مبتلا به نوعی اختلال شایع به نام مری بارت ممکن است بر خلاف افراد سالم در اثر خوردن و نوشیدن مواد غذایی آلوده مبتلا به کرونا شوند.

با این حال متخصصان می گویند که هنوز شواهدی وجود ندارد که افراد مبتلا به مری بارت در معرض خطر بیشتری باشند اما این مسئله جای آنالیز دارد.

در یک فرد سالم اعتقاد بر این است که حتی اگر غذا و نوشیدنی حاوی ذرات ویروسی کرونا باشد، اسید معده به سرعت آنها را خنثی می نماید. با این حال، افرادی که ریفلاکس معده دارند، ممکن است از آسیب طولانی مدت به مری رنج ببرند؛ با گذشت زمان و همچنین در بعضی از افراد مبتلا به GERD ، سلول های مری می توانند تغییر نموده و شبیه سلول های روده شوند و خطر در اینجا شروع می گردد چرا که سلول های روده گیرنده هایی دارند که قادر به اتصال به ویروس کرونا هستند و محققان معتقد اند که سلول های مری در حالتی که فرد به مری بارت مبتلاست، ممکن است همین کار را انجام بدهند و فرد را آلوده نمایند.

در همین رابطه محققان بافت معده 30 بیمار مبتلا به مری بارت را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند و دیده شد که هر نمونه بافت، گیرنده های ویروس SARS-CoV-2 داشت، چیزی که سلول های طبیعی مری از آن بی بهره اند و به همین دلیل ممکن است این افراد به وسیله به ویروس کرونا آلوده شوند.

متخصصان معتقدند که بزرگترین نتیجه این مطالعات شناسایی افراد بالقوه ای است که خطر ابتلا به کرونا بیشتر از افراد سالم آنها را تهدید می نماید.

منبع: همگردی

به "بالاخره کرونا به وسیله خوردن و آشامیدن منتقل می گردد یا نه؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بالاخره کرونا به وسیله خوردن و آشامیدن منتقل می گردد یا نه؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید