بهترین فیلم های ایرانی با قهرمانی نوجوانان

به گزارش وبلاگ هتل های باراتوس، ساخت فیلم برای گروه سنی نوجوانان از جمله کار های سخت است چرا که به تحقیق و دانش در مورد فکر آن ها نیاز دارد.

بهترین فیلم های ایرانی با قهرمانی نوجوانان

به گزارش ،ساخت فیلم برای گروه سنی نوجوانان از جمله کار های سخت است چرا که به تحقیق و دانش در مورد فکر آن ها نیاز دارد و ساختن فیلمی که بتواند چالش ها و دغدغه های این زده سنی را نشان دهد کار سختی خواهد بود. کارگردانانی که بتوانند توجه درست به این موضوع نشان دهند و کار خود را به خوبی انجام دهند کم بوده اند. چند فیلم از بهترین های سینمای ایران که نقش اصلی آن را یک نوجوان بازی کرده است را مرور می کنیم.

تنهای تنهای تنها فیلمی ایرانی به کارگردانی احسان عبدی پور است که اولین بار در بهمن 1391 به نمایش درآمد. فیلم داستان پسربچه ای است که راهی سازمان ملل می شود تا پیام صلح ایرانیان را به رئیس جمهور های جهان برساند و همچنین از حقوق کشورش دفاع کند. البته صحنه حضور وی در سازمان ملل به نمایش درنمی آید بلکه بیانیه وی خطاب به خانواده اش و دوستانش از طریق وی در فیلم خوانده می شود. رنجرو اهل جنوب است. این فیلم از آن فیلم های درجه یک است که نمونه اش در سینما کم پیدا می شود. کاری که احسان عبدی پور در این فیلم کرده است یک کار خارق العاده است. این فیلم توانست جایزه خلاقیت و استعداد درخشان ویژه فیلمسازان اول در جشن انجمن منتقدان سینمای ایران را از آن خود کند.

بیست و یک روز بعد فیلمی به کارگردانی و نویسندگی سیدمحمدرضا خردمندان و احسان ثقفی و تهیه کنندگی محمدرضا شفاه محصول سازمان توسعه سینمایی سوره تولید شده در پائیز سال 1395 است. مهدی یراحی، خواننده تیتراژ این اثر سینمایی ست. این فیلم علی رغم مورد توجه قرار گرفتن در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر از طریق مردم و منتقدان، اما از کسب جایزه محروم شد. بیست و یک روز بعد، اما در سی امین جشنواره فیلم های بچه ها و نوجوانان اصفهان درخشید و پیروز به کسب 7 پروانه زرین شد. داستان فیلم از زندگی نوجوانی به نام مرتضی است که در راه تحقق آرزوی ناکام پدرش، با چالش های بسیاری روبه رو می شود. در خلاصه داستان این فیلم آمده است: همیشه همین جوریه! آخرین بار هوا ابر شد. باد گرفت. درختا داشتن از جا کنده می شدن. اون قدر بارون شدید شد که سیل شهرو گرفته بود. پرنده ها دور و بر لونه هاشون جیغ می کشیدن. یکی از بچه ها قسم می خورد خودش دیده خورشید یکی دوبار نورش کم و زیاد شده….

سیزده فیلمی به کارگردانی هومن سیدی ساخته سال 1392 است. سیزده دومین فیلم بلند هومن سیدی به تعداد میرود. بمانی پسر 13 ساله ای است در سن رشد، که پدر و مادرش در آستانه جدا شدن هستند. مادر خانه را ترک می کند و پدر غرق در کار است. بمانی به دلیل تنهایی و عقده هایی که برایش به وجود آمده به جوان های بزرگتر از خودش پناه می برد و این باعث تغییر و تحولی در وی می شود که هویت واقعی و اصلی او را تغییر می دهد. درست وقتی که این پسر باید به ثبات شخصیتی برسد با افرادی بُر می خورد و با آن ها وارد ماجرا هایی می شود که باعث بروز اتفاقاتی در زندگی اش می شود. این فیلم لایه های زیادی دارد و به بحران های شخصی یک پسر نوجوان می پردازد. از ویژگی های شاخص آن می توان به به روز بودن و مطابق بودن آن با نیاز های یک نوجوان امروزی اشاره کرد.

منبع:ایرنا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "بهترین فیلم های ایرانی با قهرمانی نوجوانان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین فیلم های ایرانی با قهرمانی نوجوانان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید