تسلط کردهای سوری بر راس العین

به گزارش وبلاگ هتل های باراتوس، فارس نوشت: نهاد موسوم به دیده بان حقوق بشر سوریه مدعی تسلط نیروهای کرد سوریه بر بخش وسیعی از شهر رأس العین شد.

تسلط کردهای سوری بر راس العین

نهاد موسوم به دیده بان حقوق بشر سوریه در خبری مدعی شد که شبه نظامیان نیروهای دموکراتیک سوریه توانستند بیشتر مناطق شهر رأس العین را از ارتش ترکیه بازپس گیرند.

طبق این گزارش، عناصر گروهک ارتش آزاد که در کنار ارتش ترکیه می جنگند، از مناطق صنعتی رأس العین عقب نشینی نموده اند و در حال حاضر درگیری ها در منطقه گذرگاه رأس العین و محور تل حلب متمرکز است. همزمان بمباران و گلوله باران دو طرف نیز به شدت جریان دارد و تا کنون چهار تن از شبه نظامیان کرد در این درگیری ها کشته شده اند.

دیده بان حقوق بشر سوریه همچنین از کشته شدن 85 تن از عناصر نیروهای دموکراتیک سوریه و 76 تن از شبه نظامیان ارتش آزاد وابسته به ترکیه اطلاع داد. طبق این گزارش هشت از نیروهای ترکیه نیز کشته شده اند.

این گزارش در حالی است که وزارت دفاع ترکیه صبح امروز در بیانیه ای مدعی شد که 480 تن از شبه نظامیان نیروهای دموکراتیک سوریه در خلال درگیری ها و بمباران ها کشته شده اند.

وزارت دفاع ترکیه شب گذشته نیز تصاویری از حضور نیروهای ویژه ترکیه در شهر رأس العین منتشر کرد و بار دیگر مدعی شد که این شهر به طور کامل آزاد شده است.

شبکه المیادین نیز به نقل از منابع محلی نوشت که نیروهای ارتش ترکیه و عناصر همسو هنوز نتوانسته اند به شهر رأس العین مسلط شوند.

درگیری ها اکنون در داخل شهر جریان دارد و مناطق بین طرفین دست به دست می گردد. وزارت دفاع ترکیه ظهر روز گذشته ادعا کرد که نظامیان این کشور به همراه عناصر مسلح گروهک موسوم به ارتش آزاد توانستند مرکز شهر رأس العین در شمال سوریه را به تصرف خود دربیاورند. این ادعا از سوی نیروهای کرد تکذیب شد.

موقعیت رأس العین

رئیس جمهور ترکیه عصر چهارشنبه از شروع عملیات نظامی این کشور در شمال شرق سوریه با اسم رمز چشمه صلح اطلاع داد و به دنبال آن جنگنده های این کشور بعضی مواضع ی.پ.گ را که از سوی آنکارا تروریستی شناخته می گردد، هدف قرار داد.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "تسلط کردهای سوری بر راس العین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تسلط کردهای سوری بر راس العین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید