تعاونی های آذربایجان شرقی بیش از 57 میلیون دلار از محصولات خود را صادر کردند

به گزارش وبلاگ هتل های باراتوس، معاون امور تعاون اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی، گفت: تعاونی های استان در سال 94 بیش از 57 میلیون دلار صادرات به کشورهای عراق، ترکیه، حاشیه خلیج فارس و اروپا داشته اند که کوشش می کنیم این آمار را افزایش دهیم.

تعاونی های آذربایجان شرقی بیش از 57 میلیون دلار از محصولات خود را صادر کردند

به گزارش وبلاگ هتل های باراتوس از تبریز، منصور نیکخو در نشست خبری به مناسبت شروع هفته تعاون، با اشاره به فعالیت های تشکل های تعاونی در افزایش فراوری و صادرات گفت: تعاونی های آذربایجان شرقی در سال 94 بیش از 57 میلیون دلار صادرات به کشورهای عراق، ترکیه، حاشیه خلیج فارس و اروپا داشته اند که کوشش می کنیم این آمار را افزایش دهیم.

وی حسابرسی از تعاونی های استان برای نظارت دقیق بر عملکر را مورد تاکید قرار داد و اضافه نمود: در سال گذشته 118 تعاونی مورد حسابرسی و ارزیابی قرار گرفتند.

معاون امور تعاون اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی، آموزش های تخصصی و عمومی را یکی از مهمترین اقدامات این اداره کل در آموزش نیروی کار و تعاونی دانست و ابراز داشت: بیش از 170 هزار نفر ساعت در کلاس ها و کارگاه های مختلف آموزش های لازم ارائه شده است.

وی با بیان اینکه در حوزه تعاونی های مسکن مهر و تعاونی های دیگر، بیش از 8 هزار و 800 واحدهای تحویل شده است، اضافه نمود: بیش از 4 هزار و 700 واحد مسکن هم در دست احداث داریم.

نیکخو با تاکید بر اینکه با توجه به شرایط روز جامعه، تعاونی های نوع جدید مورد توجه است، ادامه داد: این تعاونی ها سهامی عام هستند که از قانونن تجارت تبعیت نموده و با عنوان شرکت تعاونی سهامی عام و با مجوز سازمان بورس تأسیس می شوند.

وی با اشاره به اینکه این شرکت ها باید حداقل 200 عضو و 500 میلیارد تومان سرمایه داشته باشند، خاطر نشان کرد: در تبریز 2 شرکت به سهامی عام تبدیل می شوند که در حال طی کردن مراحل قانونی هستند.

معاون امور تعاون اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی، تعاونی فراگیر ملی را از دیگر تعاونی های جدید مطرح نمود و گفت: در این تعاونی ها، حداقل باید 70 درصد اعضای آن از 3 دهک پایین جامعه از جمله افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی و زنان سرپرست خانوار باشد که سهم آنان را وزارت کار به صورت بلاعوض پرداخت می کنم.

نیکخو با اشاره به اینکه 5 شرکت توسعه و عمران به ثبت رسیده که حداقل 100 عضو با 10 میلیون سرمایه اولیه در استان تأسیس شده است، خاطر نشان کرد: 7 شرکت تعاونی دیگر در حال تأسیس است تا به جمع تعاونی های فراگیر ملی در استان اضافه نموده گردد.

وی در خاتمه از انتخاب تعاونی سگال آذر برای سومین سال پیاپی به عنوان تعاونی برتر ملی اطلاع داد و گفت: آذربایجان شرقی در 19 گرایش شرکت تعاونی برتر در استان انتخاب و معرفی می نماید.

منبع: تسنیم

به "تعاونی های آذربایجان شرقی بیش از 57 میلیون دلار از محصولات خود را صادر کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعاونی های آذربایجان شرقی بیش از 57 میلیون دلار از محصولات خود را صادر کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید