فراوری 200 تن عسل در گچساران

به گزارش وبلاگ هتل های باراتوس، مدیر جهاد کشاورزی گچساران گفت: 200 تن عسل سال جاری در این شهرستان فراوری و روانه بازارهای مصرف شده است.

فراوری 200 تن عسل در گچساران

به گزارش از،عبدالوهاب پورالحسینی مدیر جهاد کشاورزی گچساران گفت: این میزان محصول از 23 هزار و 691 کلونی زنبور عسل برداشت شده است.

او اضافه نمود: بخشی از عسل فراوریی گچساران از توابع کهگیلویه و بویراحمد به شهرستان ها و استان های همجوار صادر می گردد.

پورالحسینی ابراز کرد: هم اکنون 229 نفر در صنعت زنبورداری این شهرستان فعالیت دارند.

او گفت: طرح سرشماری کلنی های زنبور عسل در این شهرستان شروع شده و تا 19 مهر ادامه دارد.

پورالحسینی اضافه نمود: این سرشماری با همکاری 6 مرکز تعاونی این شهرستان انجام می گردد و 20 نفر از کارشناس جهاد کشاورزی در آن مشارکت دارند.

او اضافه نمود: در زمان سرشماری، جابجایی کلنی های زنبور عسل ممنوع است و نباید اقدامی در این خصوص صورت گیرد.

پورالحسینی با بیان اینکه اطلاعات جمع آوری شده در این سرشماری برای تجزیه و تحلیل در سامانه مدیریت جامع داده های کشاورزی ثبت می گردد، اضافه نمود: در این طرح اطلاعات مربوط به تعداد کندوها از جمله مدرن و بومی، میزان فراوری عسل و دیگر فرآورده های زنبورداران جمع آوری و در سامانه جامع کشاورزی ثبت خواهد شد.

مدیر جهاد کشاورزی گچساران گفت: صدور دفترچه زنبورداری، صدور مجوزهای کوچ به استان های دیگر، معرفی به بانک های عامل برای دریافت تسهیلات و برگزاری کارگاه های آموزشی به منظور بهره وری بیشتر از خدمات جهاد کشاورزی از جمله اقدامات این اداره در حمایت از فراورینمایندگان عسل در این شهرستان به شمار می رود.

عسل طبیعی یک غذای کامل است که خواص درمانی زیادی دارد زیرا عسل یک ماده قندی است و می تواند در درمان بسیاری از بیماری ها مؤثر باشد.

به گفته کارشناسان عسل طبیعی اثر ضد باکتریایی دارد و می تواند برای درمان زخم ها و بعضی از عفونت های ناشی از سرماخوردگی مفید باشد.

برای تسریع در بهبود زخم های ناشی از سوختگی و زخم ها با خراش های بافتی نیز این ماده غذایی مفید استفاده می نمایند.

ط

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "فراوری 200 تن عسل در گچساران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری 200 تن عسل در گچساران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید