تیلرسون: اختلاف احزاب آمریکا یادآور دوران جنگ داخلی است

به گزارش وبلاگ هتل های باراتوس، وزیر خارجه سابق آمریکا با انتقاد از شدید تفرقه و اختلاف بین احزاب آمریکایی، اوضاع کنونی این کشور را با دوران جنگ داخلی در این کشور مقایسه کرد.

تیلرسون: اختلاف احزاب آمریکا یادآور دوران جنگ داخلی است

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ هتل های باراتوس، رکس تیلرسون وزیر امور خارجه پیشین آمریکا، شنبه شب در یک سخنرانی از دو حزب اصلی کشور خواست اختلافات را کنار بگذارند.

به نوشته خبرگزاری رویترز، تیلرسون در مراسم جمع آوری یاری اقتصادی برای یک نهاد هنری در هیوستون بدون اشاره مستقیم به پرونده استیضاح ترامپ، از سیاست مداران آمریکایی درخواست کرد گفتمانی عقلانی و متمدنانه اتخاذ نمایند.

تیلرسون اوضاع کنونی آمریکا را چیزی مشابه با دوران جنگ داخلی این کشور مقایسه کرد که بین سال های 1861 تا 1865 رخ داد.

با این حال این دیپلمات سابق، از اظهارنظر مستقیم درخصوص استیضاح ترامپ خودداری کرد. او گفت: من نگران کشورمان هستم. هر دو حزب باید با یکدیگر همکاری نمایند.

تیلرسون که سال 2018 با یک پیغام توئیتری دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا اخراج شد، ترامپ را به عنوان رئیس جمهوری بی نظم که دوست ندارد چیزی را بخواند توصیف کرد.

یک افشاگر که گفته می گردد یک افسر سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) است با تنظیم شکایت نامه ای علیه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، با اشاره به تماس تلفنی با همتای اوکرانی اش، او را به سوءاستفاده از قدرت، استفاده از امکانات دولت برای پیشبرد اهداف شخصی و درخواست از یک کشور خارجی جهت دخالت در مسائل داخلی آمریکا متهم نموده است.

نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا سوم مهرماه، رسماً آغاز تحقیقات برای استیضاح دونالد ترامپ را اعلام نموده است و تا کنون شماری از مقامات و دیپلمات های کنونی و سابق آمریکا و اوکراین در این خصوص ادای شهادت نموده اند. با این حال دولت آمریکا با این بهانه که آغاز این تحقیقات با رأی گیری صورت نگرفته است، از همکاری با آن امتناع می نماید.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "تیلرسون: اختلاف احزاب آمریکا یادآور دوران جنگ داخلی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تیلرسون: اختلاف احزاب آمریکا یادآور دوران جنگ داخلی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید