جریمه 4 میلیون دلاری یک شرکت آمریکایی به دلیل نقض تحریم های ایران

به گزارش وبلاگ هتل های باراتوس، خبرنگاران : وزارت خزانه داری آمریکا یک شرکت این کشور را به دلیل نقض تحریم های ایران توسط یکی از شرکت های تابعه اش در ترکیه به پرداخت 4.14 میلیون دلار جریمه محکوم کرد.

جریمه 4 میلیون دلاری یک شرکت آمریکایی به دلیل نقض تحریم های ایران

به گزارش وبلاگ هتل های باراتوس به نقل از فارس، وزارت خزانه داری آمریکا روز سه شنبه خاطرنشان کرد که شرکت آمریکایی برکشایر هاثاوی با پرداخت جریمه 4.14 میلیون دلاری به دلیل نقض تحریم های آمریکا علیه ایران توسط یکی از شرکت های ترکیه ای زیر مجموعه این شرکت موافقت نموده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، دفتر کنترل دارایی هایی خارجی وزارت خزانه داری آمریکا خاطرنشان کرد که که شرکت ایسکار ترکیه 144 محموله از ابزارهای برش و قطعات مربوطه به ارزش 383 هزار دلار را به دو توزیع کننده خود در ترکیه بین سال های 2012 تا 2016 داده و آنها می دانستند که این ابزارها به یک توزیع کننده در ایران برای فروش مجدد از جمله به دولت ایران ارسال می گردد.

دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا گفت که فروش ها تحت راهنمایی بعضی از مدیران ارشد اجرا شده و این اقدام پس از آن بود که مدیر کل شرکت ایسکار ترکیه به این نتیجه رسیده که تحریم های آمریکا و اتحادیه اروپا علیه ایران برداشته می گردد.

همچنین شرکت ایسکار ترکیه گام هایی برای مبهم کردن تعاملات خود با ایران و مخفی کردن آن از برکشایر برداشته و این موضوع با وجود آن بوده که شرکت آمریکایی هشدار داده بود که فروش به ایران بر خلاف سیاست این شرکت است.

وزارت خزانه داری آمریکا گفت که شرکت برکشایر به صورت داوطلبانه در می 2016 این نقض تحریم ها را گزارش داد و کارمندانی که در این موضوع دخیل بوده را تغییر داده و روش های تطبیق خود برای شرکت های تابعه خود را به ارتقا داده است.

منبع: اقتصادنیوز

به "جریمه 4 میلیون دلاری یک شرکت آمریکایی به دلیل نقض تحریم های ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جریمه 4 میلیون دلاری یک شرکت آمریکایی به دلیل نقض تحریم های ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید