جزیره کرت کجاست ، معرفی بزرگترین جزیره یونان

به گزارش وبلاگ هتل های باراتوس، جزیره کرت کجاست ؟ این سوال را علاقه مندان به تور یونان، تور کشتی کروز یونان، دوستداران جزیره گردی در دریای مدیترانه و حتی مسافران تور ترکیه از کارشناسان خبرنگاران می پرسند. در این مطلب کوشش نموده ایم پاسخی کوتاه و مفید به این سوال بدهیم.

جزیره کرت کجاست ، معرفی بزرگترین جزیره یونان

جزیره کرت کجاست ؟ / موقعیت جغرافیایی

جغرافیدانان به در پاسخ به این سوال که جزیره کرت کجاست ، اینگونه پاسخ می دهند: جزیره کرت بزرگترین جزیره کشور یونان است که در دریای مدیترانه واقع شده است. این جزیره بین آبهای ترکیه و یونان واقع شده است.

جزیره کرت یونان، با جزایر سانتورینی، کاراپاتوس، کیتیرا، میلوس، پاتموس، رودس و… همسایه است. این جزیره فاصله اندکی با آتن پایتخت یونان دارد. در شمال شرق همسایه های ترکیه ای جزیره کرت، آنتالیا و ازمیر هستند. در شرق این جزیره کشور قبرس واقع شده است.

جزیره کرت کجاست ؟ / موقعیت تاریخی

از علاقه مندان به تاریخ وقتی بپرسید که جزیره کرت کجاست ، می گویند این جزیره در طول تاریخ صحنه اتفاقات مهمی بوده است. موقعیت مکانی خاص جزیره کرت یونان، این جزیره را برای کشورهای منطقه به نقطه ای استراتژیک تبدیل نموده است.

کرت را گهواره تمدن اروپایی می دانند که تمدن مینوسی (نخستین تمدن اروپایی) را در خود پرورده است. قرن ها بعد، این جزیره در جنگهای مهردادی روم درگیر بود. بعد از اسلام، در قرن هشتم میلادی به دست مسلمانان افتاد و اعراب بر آن حکومت کردند. رومی ها کرت را باز پس دریافتد، اما در قرن 17 این عثمانی ها بودند که جزیره کرت را تصرف کردند. در قرن 19 اما مردم کرت علیه عثمانی شوریدند و در قرن 20 این جزیره به یونان باز پس داده شد!

این همه اتفاقات تاریخی در جزیره کرت یونان آن را برای علاقه مندان به تاریخ جذاب تر می نماید. یکی از مهمترین آثار تاریخی در جزیره کرت، کاخ کنوسوس (The palace of Knossos) است. این مجموعه زیبا، به مینوس نخستین پادشاه کرت متعلق است. او بنیانگذار سلسله مینوسی ها در کرت بود که در هزاره اول و دوم پیش از میلاد به اوج شکوفایی خود رسید.

جزیره کرت کجاست ؟ / موقعیت توریستی

علاوه بر اهمیت تاریخی و جغرافیایی، برای گردشگران هم جذاب است. سالانه هزاران گردشگر از این جزیره دیدن می نمایند. جزیره کرت علاوه بر دیدنی های تاریخی، مانند همه جزایر دریای مدیترانه از آب و هوای فوق العاده و سواحل زیبایی برخوردار است.

آفتاب دریافت در ساحل جزیره کرت یونان، شنا در آبهای نیلی این جزیره و تفریحات آبی و دریایی از جمله قایق سواری و غواصی در جزیره کرت مورد علاقه گردشگران است. ساحل پریوِلی و ساحل ماتالا از معروف ترین سواحل جزیره کرت یونان هستند.

علاوه بر تفریحات دریایی و ساحلی، گردشگران به گشت و گذار در داخل جزیره کرت هم علاقه مندند. این جزیره که در تاریخ دستخوش تحولات بسیاری بوده، ده ها جاذبه تاریخی از ادوار مختلف را در خود جای داده است. از سوی دیگر، بچه ها به بازدید از آکواریم کرت علاقه مندند.

جزیره کرت یکی از مقاصد تورهای کشتی کروز در دریای مدیترانه است. تور کشتی کروز یونان یکی از این تورهاست که مسافران خود را به جزیره کرت می برد. بسیاری از گردشگران یونان نیز، ضمن بازدید از آتن و سایر شهرهای این کشور، جزیره کرت را برای یک سفر دریایی دوست داشتنی انتخاب می نمایند.

منبع: آفتاب تراول

به "جزیره کرت کجاست ، معرفی بزرگترین جزیره یونان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزیره کرت کجاست ، معرفی بزرگترین جزیره یونان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید