حدود 7 درصد مخازن سدهای خوزستان آب دارند ، دز در بدترین شرایط

به گزارش وبلاگ هتل های باراتوس، خبرنگاران/خوزستان مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان گفت: در حال حاضر حدود 7 درصد از مخازن سدهای خوزستان آبدار است.

حدود 7 درصد مخازن سدهای خوزستان آب دارند ، دز در بدترین شرایط

فرهاد ایزدجو در نشست آنالیز مسائل آب و فاضلاب خوزستان که شامگاه 10 مهرماه در اهواز برگزار گردید، اظهار کرد: در حال حاضر حدود 7 درصد از مخازن سدهای خوزستان آبدار است و در سد دز حدود 5 درصد آب داریم که بدترین شرایط را در میان سدها دارد.

به گزارش وبلاگ هتل های باراتوس، وی اضافه کرد: با توجه به برآوردهای اجرا شده، در شرایط محتمل پیش بینی شده برای پاییز، با کمبود حدود 2 میلیارد و 600 میلیون متر مکعبی آب روبرو هستیم که این عدد برای پیش بینی های با شرایط بدتر، بالا است.

مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان با اشاره به تصمیم گیری در مورد کشت پاییزه در خوزستان گفت: تصویب الگوی کشت پاییزه از جمله اقدامات در مدیریت کمی آب بوده است. بعلاوه برداشت های کشت و صنعت ها محدود شده است تا بیشتر از حد مجاز برداشت نداشته باشند.

ایزدجو با بیان اینکه برداشت بیش از حد شرکت های نیشکری آب پایین دست را از نظر کمی و کیفی دچار مشکل می نماید، اضافه کرد: در حوضه دز، کشت کلزا و چغندر ممنوع شده است اما در بعضی از حوزه ها تا حدودی مجاز است که کشت گردد.

وی ادامه داد: 3 میلیارد و 348 میلیون متر مکعب آب برای کشت پاییزه مصوب شده است.

مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان با اشاره به آخرین شرایط طرح میان مدت آبرسانی غدیر گفت: این طرح در سه جبهه کاری فعال است و با اجرای آن، کیفیت آب حدود 50 درصد بهبود می یابد و دبی از 10 متر مکعب به 20 متر مکعب افزایش خواهد یافت.

ایزدجو اسم کرد: در حال حاضر پیشرفت فیزیکی طرح میان مدت آبرسانی غدیر حدود 17.5 درصد است و پیش بینی می کنیم در مدت زمان هشت ماه این طرح اجرایی و به اتمام برسد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "حدود 7 درصد مخازن سدهای خوزستان آب دارند ، دز در بدترین شرایط" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حدود 7 درصد مخازن سدهای خوزستان آب دارند ، دز در بدترین شرایط"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید