حشدالشعبی: به درگیری ترکیه و پ.ک.ک کشیده نمی شویم

به گزارش وبلاگ هتل های باراتوس، سخنگوی سازمان الحشد الشعبی در محور شمال عراق، با تاکید بر اینکه حضور نیرو های این سازمان در سنجار، طبق درخواست رسمی است، گفت که امکان ندارد این نیرو ها به درگیری میان ترکیه و پ. ک. ک کشیده شوند.

حشدالشعبی: به درگیری ترکیه و پ.ک.ک کشیده نمی شویم

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ هتل های باراتوس، علی الحسینی سخنگوی سازمان الحشد الشعبی در محور شمال عراق، امروز (یک شنبه - 14 فوریه)، درباره حضور نیرو های این سازمان در سنجار و تلاش های موجود برای سوق دادن این نیرو ها به درگیری های مسلحانه و نظامی میان نیرو های ترکیه و حزب کارگران کردستان (پ. ک. ک) موضع گیری کرد.

وی در گفتگو با پایگاه خبری بغداد الیوم شرح داد: موضوع کشاندن رزمندگان الحشد الشعبی به درگیری مسلحانه میان نیرو ها ترکیه و حزب کارگران کردستان، امری بعید و غیرممکن است. به ویژه که یگان های نظامی مستقر در سنجار نیرو های مشترک الحشد الشعبی، ارتش و پلیس عراق هستند.

وی اضافه کرد: تقویت و استقرار الحشد الشعبی در سنجار به درخواست فرماندهی عملیات نینوی به منظور پر کردن شکاف ها و جلوگیری از خطر نفوذ داعش اجرا شده است. این مسأله هیچ ارتباطی با درگیری های نیرو های ترکیه ندارد و نیرو های الحشد الشعبی تنها در مناطقی مشخص برای پر کردن شکاف های امنیتی مستقر هستند.

منطقه سنجار در غرب استان نینوی به مرکزیت شهر موصل، قرار گرفته است و طی سال های گذشته در سایه نبود نیرو های عراقی در این منطقه، پ. ک. ک از این منطقه به عنوان محلی برای فعالیت های خود استفاده کرده است.

آنکارا بار ها درباره تبدیل شدن این منطقه به قندیل دوم (نام کوهستانی در نزدیکی مرز های ایران، عراق و ترکیه و محل استقرار عناصر پ. ک. ک) هشدار داده است. آخرین این هشدار ها از زبان رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه بود که گفت شاید نیرو های ترکیه یکی از شب ها به ناگهان در سنجار عملیاتی انجام دهد.

ابراز نگرانی های ترکیه به همراه نگرانی های دولت منطقه کردستان عراق و دولت فدرال این کشور در خصوص سنجار موجب شد که پاییز امسال، اربیل و بغداد بر سر اخراج پ. ک. ک از این منطقه و استقرار نیرو های فدرال و پیشمرگه در آنجا به توافق برسند.

حال مدتی است که گزارش های متعددی در خصوص حمله ترکیه به سنجار و اشغال آن به بهانه مقابله با پ. ک. ک منتشر می شود. طی هفته گذشته نیرو های اطلاعات ترکیه (میت) یکی از سرکرده های پ. ک. ک را در منطقه سنجار عراق بازداشت و به داخل ترکیه منتقل کردند. امروز نیز وزارت دفاع ترکیه پس از چهار رو عملیات چنگال عقاب 2 در استان دهوک در شمال عراق از پایان این عملیات خبر داد.

انتشار اخباری درباره قصد آنکارا برای حمله به سنجار با واکنش شدید جنبش النجباء و هادی العامری رئیس ائتلاف الفتح در مجلس عراق همراه شد و آن ها خواستار پاسخ قاطع بغداد به این امر شدند.

جنبش النجباء به دولت این کشور هشدار داد چنانچه در مقابل حملات ترکیه به شمال عراق موضع نگیرد، مقاومت خود دست به کار خواهد شد.

هادی العامری نیز شب گذشته بیان نمود که براساس اطلاعات موثق، ارتش ترکیه درصدد است به کوهستان سنجار حمله کند.

او با انتقاد از اقدامات و حملات ترکیه در شمال عراق گفت: ترکیه باید از اقدامات خصمانه خود دست بردارد؛ اقداماتی که نه تنها در خدمت روابط دوجانبه با عراق نبوده، بلکه تأثیر عمیقی بر این روابط خواهد گذاشت. ما از ترکیه انتظار داشتیم از اراضی عراق عقب نشینی کامل کند نه اینکه اشغالگریش را بیشتر کند.

رئیس ائتلاف الفتح عراق از دولت این کشور به نخست وزیر مصطفی الکاظمی خواست همه اقدامات لازم برای ممانعت از حملات به خاک عراق را اتخاذ کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "حشدالشعبی: به درگیری ترکیه و پ.ک.ک کشیده نمی شویم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حشدالشعبی: به درگیری ترکیه و پ.ک.ک کشیده نمی شویم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید