حضور غیرمجاز اتباع خارجی از علل افزایش شیوع کرونا در آذربایجان غربی است

به گزارش وبلاگ هتل های باراتوس، خبرنگاران/آذربایجان غربی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر اینکه همه افراد و گروه های شغلی باید پروتکل های بهداشتی را رعایت نمایند گفت: متاسفانه میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در مطب پزشکان و ادارات مناسب نیست و باید نسبت به تقویت این امر اقدام جدی صورت گیرد.

حضور غیرمجاز اتباع خارجی از علل افزایش شیوع کرونا در آذربایجان غربی است

علی مصطفوی روز یکشنبه پنجم اردیبهشت در یکصد و شانزدهمین جلسه ستاد مقابله با کرونا با قدردانی از کوشش نیروی انتظامی در کنترل مبادی ورودی و خروجی، از راه اندازی سامانه الکترونیک صدور برگه تردد توسط واحد فناوری استانداری اطلاع داد و اضافه کرد: با راه اندازی این سامانه صدور برگه تردد شکل قاعده مند و مناسبی به خود می گیرد و از تجمع افراد در فرمانداری ها برای دریافت برگه تردد جلوگیری می گردد.

وی با اشاره به خطر ورود ویروس کرونای هندی و لزوم تقویت مرزهای شرقی برای جلوگیری از حضور اتباع کشورهای پاکستان و افغانستان بصورت غیرمجاز در کشور بویژه استان آذربایجان غربی اضافه کرد: سال گذشته 13 هزار تبعه خارجی که قصد داشتند بصورت غیرمجاز از مرزهای استان خارج شوند دستگیر شدند. یکی از علل افزایش شیوع کرونا در استان حضور غیرمجاز اتباع خارجی در استان برای ورود به اروپاست.

معاون استاندار آذربایجان غربی با اشاره به دستور العمل های ابلاغی ستاد ملی برای شب های قدر و برخورد با بیماران کرونایی که قرنطینه را رعایت نمی نمایند، از همکاری اصناف قدردانی کرد و گفت: به زودی با توجه به پیشنهادات استانی برای حمایت از اصناف، بسته های حمایتی توسط ستاد ملی ابلاغ خواهد شد.

مصطفوی به حادثه اتفاق افتاده در یکی از بیمارستانهای کشور عراق نیز اشاره نمود و تاکید نمود: با توجه به نقش حیاتی دستگاه و کپسول های اکسیژن لذا باید حفاظت و حراست مناسبی توسط دانشگاه علوم پزشکی از این دستگاه ها صورت گیرد تا شاهد تکرار فاجعه عراق نباشیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "حضور غیرمجاز اتباع خارجی از علل افزایش شیوع کرونا در آذربایجان غربی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور غیرمجاز اتباع خارجی از علل افزایش شیوع کرونا در آذربایجان غربی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید