خبرنگاران 3 خبر کوتاه از اشنویه

به گزارش وبلاگ هتل های باراتوس، مهاباد- خبرنگاران- نجات زن روستایی دارای عارضه قلبی اهل روستای صعب العبور دوربه از برف و کولاک شدید، افتتاح خانه هلال در روستای سنگان و پیشرفت 85 درصدی مخزن بتنی 2 هزار متر مکعبی از جمله اخبار کوتاه شهرستان مرزی اشنویه طی هفته گذشته است.

خبرنگاران 3 خبر کوتاه از اشنویه

رییس هلال احمر اشنویه روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار وبلاگ هتل های باراتوس گفت: پس از تماس خانواده یک بانوی بیمار با هلال احمر که به دلیل بارش برف و بسته بودن محورهای روستایی امکان انتقال یک بیمار بدحال به بیمارستان اشنویه وجود نداشت، امدادگران هلال احمر به این روستا راهی شده و این فرد را به روستای اسلاملو انتقال و سپس تحویل اورژانس بیمارستان این شهرستان داده و وی را از مرگ نجات دادند.

فخرالدین مام علی اضافه نمود: با توجه به برف و کولاک شدید و سخت گذر بودن این راستا با کوشش نیروهای امدادی، عملیات نجات با موفقیت انجام شد و بیمار به بیمارستان انتقال داده شد که حال عمومی وی خوب گزارش شده است.

خانه هلال روستای سنگان افتتاح شد

مام علی گفت: خانه هلال روستای سنگان روز گذشته باحضور بخشدار و امام جماعت روستا و بعضی مسوولان راه اندازی شد.

وی ادامه داد: طبق برنامه پنج ساله ششم کشور با موضوع افزایش تاب آوری جوامع محلی، جمعیت هلال احمر نسبت به پیگیری قانونی راه اندازی خانه های هلال در سطح شهرستان به منظور تقویت و ایجاد زمینه حضور و مشارکت واقعی آحاد مختلف جامعه در فعالیت های امدادی، بشردوستانه، ارائه خدمات اجتماعی و عام المنفعه با رویکرد تقویت ساختارهای داوطلب محور، ترویج فرهنگ وقف، صلح و نوع دوستی در جوامع محلی را در دست اجرا قرار داده است.

رییس هلال احمر اشنویه مهمترین هدف خانه های هلال روستایی را توانمندسازی اهالی برای مواقع حوادث و بحران بیان کرد و گفت: هنگام حوادث طبیعی، مناطق روستایی بیشتر از شهرها در معرض آسیب قرار می گیرند و خانه های هلال می تواند نقش ویژه ای در پیشگیری از آسیب ها دارند.

مخزن بتنی 2 هزار مترمکعبی در اشنویه بیش از 85 درصد پیشرفت فیزیکی دارد

مدیر آب و فاضلاب اشنویه گفت: مخزن آب بتنی به ظرفیت 2 هزار متر مکعب که جهت حل مسائل آبرسانی به بعضی نقاط این شهر بیش از 85 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

رضا وحیدوند گفت: عملیات اجرایی این طرح که 23 میلیارد ریال اعتبار برای آن پیش بینی شده از سال 1398 آغاز شده است.

وی اضافه نمود: با احداث این مخزن، ذخیره حجم آب در مخازن این شهر افزایش پیدا خواهد نمود که در مواقع بحران و قطعی آب بسیار تاثیرگذار خواهد بود و سبب افزایش فشار آب در نقاط کم فشار خواهد شد.

مدیر آب وفاضلاب اشنویه گفت: تا به امروز 13 میلیارد و 200 میلیون ریال برای اجرای این طرح هزینه شده است که از پیشرفت مناسبی برخوردار است و به زودی شاهد بهره برداری از آن خواهیم بود.

وی با اشاره به واگذاری انشعابات آب جدید در این شهر اضافه نمود: 526 فقره انشعاب آب طی 9 ماه سال جاری در این شهر به مشترکان واگذار شده که همگی انشعابات نصب شده است.

وی گفت: ادامه طرح احداث شبکه جمع آوری فاضلاب و ایجاد تاسیسات، تامین آب شرب شهرستان از سد چپرآباد، اصلاح توزیع شبکه توزیع آب از جمله طرح های مصوب در کمیته برنامه ریزی شهرستان و فعالیت های جاری این اداره است که همگی در دست اقدام است.

به گزارش وبلاگ هتل های باراتوس، 541 انشعاب فاضلاب شهری در اشنویه وجود دارد؛ طول شبکه فاضلاب در این شهر 12 هزار و 75 کیلومتر است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران 3 خبر کوتاه از اشنویه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 3 خبر کوتاه از اشنویه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید