خبر مهم برای سهامداران، اصل سرمایه و سود سهام بورس بیمه می گردد

به گزارش وبلاگ هتل های باراتوس، خبرنگاران : امروز با حضور جمعی از فعالان بازار سرمایه و بیمه از طرح اتحاد بورس و بیمه رونمایی شد.

خبر مهم برای سهامداران، اصل سرمایه و سود سهام بورس بیمه می گردد

به گزارش به نقل از ایسنا، هادی - یک فعال حوزه بیمه - در این مراسم با بیان این که طرح اتحاد و بیمه یک گام جدید برای جذب مشتریان برای بازار بیمه زندگی است، اظهار کرد: در این طرح افراد می توانند علاوه بر تضمین سودی که در بیمه دارند با مشارکت از منافع در دوره های کوتاه مدت برخوردار شوند.

وی در شرح طرح اتحاد بورس و بیمه گفت: هزینه عمومی و اداری در این طرح صفر شده و مشتری مجبور به پرداخت آن نیست. چنین 15 درصد از سود حاصل از سرمایه گذاری، مازاد نرخ فنی دریافت می گردد. البته هرچه دوره بیمه نامه بلند مدت تر باشد سود تضمینی بالاتری دارد.

فعال حوزه بیمه با تاکید بر این که در این سهام بیمه نمی گردد، اظهار کرد: برای مثال از 100 واحد پولی که از بیمه زندگی دریافت می کنیم همانطور که بخشی از آن به بانک سپرده می گردد بخش دیگر نیز در بازار سرمایه سرمایه گذاری خواهد شد. میزان حق بیمه محدودیت ندارد و وابسته به توان افراد است. نرخ تضمین در دوره یکساله 10 درصد، دوره دو ساله 11 درصد، دوره سه ساله 13 درصد و دوره چهار ساله و پنج ساله 15 درصد است.

به گفته هادی، براساس مقررات بیمه مرکزی حق تضمین آینده وجود ندارد و طبق پیش بینی ها به مشتری اعلام می گردد که میزان بازدهی چقدر خواهد بود.

وی تاکید نمود: بیمه نامه به شرط حیات فرد است و بیمه نامه به گونه ای صادر می گردد که حق بیمه پس از فوت فرد به وراث برگشت داده گردد.

همچنین در این مراسم اتحادپور - یک فعال دیگر بازار سرمایه - اظهار کرد: دغدغه سرمایه گذاران در بازار سرمایه این بود که زمانی که وارد بازار می شوند، در زمان صعود بازار سود نمایند و در زمان ریزش دچار زیان شوند به همین دلیل احتیاج به یک سپر بیمه ای داشتند که دارایی خود را از دست ندهند.

وی ادامه داد: مذاکرات طرح اتحاد بورس و بیمه از هشت ماه پیش شروع شد و اکنون به نتیجه رسید. براین اساس مدت قرارداد یک تا پنج ساله بوده و اصل سرمایه و درصدی از سود فرد تضمین می گردد.

منبع: اقتصادنیوز

به "خبر مهم برای سهامداران، اصل سرمایه و سود سهام بورس بیمه می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر مهم برای سهامداران، اصل سرمایه و سود سهام بورس بیمه می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید