روابط عمومی ارتش شهادت خلبان رحمانی را تائید کرد

به گزارش وبلاگ هتل های باراتوس، خبرنگاران/اردبیل روابط عمومی ارتش بعد از سه روز از سقوط هواپیمای یک فروند جنگنده میگ 29 ارتش در حین انجام ماموریت در ارتفاعات سبلان شهادت سرهنگ شهید محمدرضا رحمانی را تائید کرد.

روابط عمومی ارتش شهادت خلبان رحمانی را تائید کرد

روابط عمومی ارتش جانشین قرارگاه عملیاتی شمالغرب نزاجا اظهار کرد: روز چهارشنبه یک فروند جنگده میگ 29 در حین انجام ماموریت در ارتفاعات سبلان دچار سانحه شد که امروز پس از گذشت سه روز از عملیات تفحص بقایای هواپیما در این ارتفاعات پیدا شده و به پائین انتقال داده شده است.

وی اعلام کرد: در این سانحه به دلیل شرایط بد جوی و اعزام تیم های مختلف جستجوگر از تکاوران و یگان های هوانیروز ارتش و سپاه، هلال احمر، کوهنوردان محلی و مردم منطقه، شناسایی محل سقوط جنگنده و یافتن اطلاعات از شرایط خلبان به سختی انجام شد که سرانجام ظهر امروز، شهادت سرهنگ خلبان محمدرضا رحمانی محرز شد.

این خلبان شجاع در سال 1373 به استخدام نیروی هوایی ارتش درآمد و دوره های مقدماتی و تکمیلی خلبانی خود را زیر نظرخلبانان خبره ارتش طی کرد.

شهید رحمانی پس از سرانجام دوره خلبانی به عنوان خلبان جنگنده اف 5 در نیروی هوایی مشغول به انجام وظیفه در حراست از آسمان ایران اسلامی شد و پس از آن با طی دوره خلبانی هواپیمای میگ 29 خدمت صادقانه خود را با این جنگنده در پایگاه شهید فکوری تبریز ادامه داد.

به گزارش گروه دریافت وبلاگ هتل های باراتوس،، شهید رحمانی، یکی از خلبانان زبده و باتجربه نیروی هوایی ارتش بود که باروحیه جهادی و با انجام صد ها مرحله پرواز در ماموریت های مختلف کارنامه درخشانی از خود به یادگار گذاشته است.

از این خلبان شهید یک فرزند پسر به یادگار مانده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "روابط عمومی ارتش شهادت خلبان رحمانی را تائید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روابط عمومی ارتش شهادت خلبان رحمانی را تائید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید