سازمان ملل درباره خطر قحطی در تیگرای هشدار داد

به گزارش وبلاگ هتل های باراتوس به نقل از رویترز، مقامات ارشد سازمان ملل متحد به شورای امنیت هشدار دادند که هم اکنون بیش از 400 هزار نفر در استان تیگرای در اتیوپی از قحطی رنج می برند و بعلاوه علیرغم آتش بس یکطرفه دولت فدرال این کشور، خطر وقوع درگیری های بیشتر در این منطقه وجود دارد.

سازمان ملل درباره خطر قحطی در تیگرای هشدار داد

رامش راجاسینگهام معاون منشی عمومی سازمان ملل در گزارشی به شورای امنیت، گفت: تخمین زده می گردد که بیش از 400 هزار نفر از آستانه قحطی عبور نموده اند و یک میلیون و 800 هزار نفر دیگر هم در آستانه آن قرار دارند. بعضی گفته اند که تعداد این افراد به مراتب بیشتر از موارد اعلام شده است. 33 هزار کودک هم به شدت دچار سوء تغذیه اند.

به گزارش وبلاگ هتل های باراتوس، چند روز قبل، شورشیان حاضر در اتیوپی همزمان با بحرانی شدن اوضاع در استان تیگرای و فرار مقام های اتیوپیایی از شهر مکله مرکز این استان، وارد این شهر مهم شدند و ارتش اتیوپی به ناچار شرایط آتش بس اظهار داشت.

اعلام آتش بس یکجانبه از سوی دولت فدرال اتیوپی پس از حدود 8 ماه درگیری با نظامیان تیگرای و پس از آن صورت گرفت که نیروهای ارتش این کشور دوشنبه کنترل شهر مکله، مرکز تیگرای را از دست دادند.

درگیری در منطقه تیگرای از نوامبر سال گذشته و زمانی که نخست وزیر اتیوپی نیروهای خود را برای بیرون کردن مخالفان به این منطقه اعزام کرد، شروع شد. در ابتدا با وجود تصور دولت اتیوپی از پیروزی زودهنگام در این درگیری، جنگ ادامه پیدا کرد و با بر جای گذاشتن بحران انسانی و قحطی فراگیر، باعث آواره شدن بیش از دو میلیون تن در منطقه ها کوهستانی شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "سازمان ملل درباره خطر قحطی در تیگرای هشدار داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان ملل درباره خطر قحطی در تیگرای هشدار داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید