شاخص کل بورس کاهش یافت

به گزارش وبلاگ هتل های باراتوس، تهران (پانا) - شاخص کل بازار بورس امروز (شنبه، 27 شهریورماه) با 37 هزار و 991 واحد کاهش در صندلی یک میلیون و 450 هزار واحدی نهاده شد.

شاخص کل بورس کاهش یافت

در معاملات امروز بیش از هشت میلیارد و 17 میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش 73 هزار و 225 میلیارد ریال داد و ستد شد.

بعلاوه شاخص کل (هم وزن) با 10 هزار و 533 واحد کاهش به 439 هزار و 932 واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با 6 هزار و 646 واحد افت به 277 هزار و 597 واحد رسید.

شاخص بازار اول 38 هزار و 262 واحد و شاخص بازار دوم 44 هزار و 99 واحد کاهش داشتند.

علاوه بر این در بین همه نمادها، توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو) با 761 واحد، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با 212 واحد، تامین سرمایه نوین (تنوین) با 108 واحد، پارس فولاد سبزوار (فسبزوار) با 72 واحد، گروه دارویی سبحان (دسبحا) و پست بانک ایران (وپست) با 71 واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس همراه شدند.

در مقابل فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با سه هزار و 718 واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با دو هزار و 886 واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با دو هزار و 687 واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با یک هزار و 947 واحد، توسعه نفت و گاز پارسیان (پارسان) با یک هزار و 340 واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با یک هزار و 96 واحد و توسعه معادن و فلزات (ومعادن) با یک هزار و 87 واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس داشتند.

برپایه این گزارش، امروز نماد شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا)، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد)، ایران خودرو (خودرو)، سپید ماکیان (سپید)، ملی صنایع مس ایران (فملی)، آریان کیمیا تک (کیمیاتک) و پالایش نفت اصفهان (شپنا) در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین بهترین گروه های صنعت شد و در این گروه یک میلیارد و 657 میلیون برگه سهم به ارزش پنج هزار و 303 میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین شرایط شاخص فرابورس

امروز شاخص فرابورس بیش از 528 واحد کاهش داشت و بر روی کانال 21 هزار و 468 واحد ثابت ماند.

بعلاوه در این بازار سه میلیارد و 165 میلیون برگه سهم به ارزش 201 هزار و 135 میلیارد ریال داد و ستد شد.

امروز نماد مجتمع دنیا فولاد سیرجان (فدنیا)، صنعتی مینو (غصینو)، فراوری نیروی برق دماوند (دماوند)، فراوری برق عسلویه مپنا (بمپنا)، ریل پرداز نو آفرین (حآفرین) و بیمه اتکایی ایرانیان (اتکای) تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس داشتند.

بعلاوه سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، بیمه پاسارگاد (بپاس)، پلیمر آریا ساسول (آریا)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، شرکت سرمایه گذاری صبا تامین (صبا)، پتروشیمی تندگویان (شگویا)، سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب) و سرمایه گذاری اقتصادی سپهر صادرات (وسپهر) با تاثیر منفی بر شاخص فرابورس همراه بودند.

منبع: خبرگزاری پانا

به "شاخص کل بورس کاهش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شاخص کل بورس کاهش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید