فوری؛حمله شدید موشکی به نیروگاهی که 14 روز پیش افتتاح شد

به گزارش وبلاگ هتل های باراتوس، نیروگاه سامرا که 14 روز پیش توسط مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق در سفر به استان صلاح الدین افتتاح شده بود هدف حملات موشک های کاتیوشا نهاده شد

فوری؛حمله شدید موشکی به نیروگاهی که 14 روز پیش افتتاح شد

دفتر رسانه ای وزارت برق عراق گفت که نیروگاه حرارتی فراوری برق در سامراء با چند موشک کاتیوشا هدف نهاده شد.به گزارش ایرنا، بر اساس بیانیه وزارت برق عراق این نیروگاه به شدت آسیب دیده است.

این حمله چند ساعت پس از درخواست مقتدی صدر برای برکناری وزیر برق عراق قابل تامل است. آیا دست هایی در کوشش برای تحریک بیشتر اختلافات در عراق یا بهره برداری از آن هستند؟ حمله به خطوط انتقال برق عراق از جمله خط راهبردی برق ایران به دیالی به سود کدام طرف هاست؟ سوالاتی که هنوز بی پاسخ هستند.

هنوز گروهی مسئولیت حمله را بر عهده نگرفته اما سوابق، نشان از دست داشتن احتمالی تروریست های داعش دارد زیرا عناصر داعشی بارها به دکل های انتقال برق در استان های پرحادثه مانند دیالی، کرکوک و صلاح الدین حمله نموده اند.

داعشی ها تا به امروز بیش از 20 دکل برق از جمله خط راهبردی انتقال برق ایران به عراق را در شمال شرقی دیاله تخریب نموده اند اما پیش تر معمولا این عملیات ها با کارگذاری بمب و نه حمله راکتی انجام می شد.

نیروگاهی که به تازگی هدف حملات موشک های کاتیوشا نهاده شد 14 روز پیش توسط مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق در سفر به استان صلاح الدین افتتاح شده بود. در این سفر ماجد مهدی الاماره وزیر برق عراق، عمار الجبر استاندار صلاح الدین و سپهبد عبدالامیر رشید یارالله رئیس ستاد ارتش عراق همراه نخست وزیر عراق حضور داشتند.

نیروگاه حرارتی صلاح الدین متعلق به شرکت دولتی فراوری نیروی برق منطقه شمال عراق است و مجری آن شرکت CMEC چین است.

دو هفته پیش، در مراسم افتتاح این نیروگاه، الکاظمی گفت: فاز اول نیروگاه حرارتی صلاح الدین را با وجود همه چالش های حاضر به ویژه بحران مالی و تاثیرهای شیوع کرونا افتتاح می کنیم. این نیروگاه شبکه ملی برق را با یک هزار و 260 مگاوات برق تامین خواهد نمود و برای یک هزار و 400 شهروند عراقی متخصص ایجاد اشتغال می نماید.

منبع: اقتصادنیوز

به "فوری؛حمله شدید موشکی به نیروگاهی که 14 روز پیش افتتاح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فوری؛حمله شدید موشکی به نیروگاهی که 14 روز پیش افتتاح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید