قم دارای اتوبوس های درون شهری ویلچر رو شد

به گزارش وبلاگ هتل های باراتوس، در یک ماه گذشته 102 دستگاه اتوبوس جدید وارد ناوگان اتوبوسرانی قم شده که مجهز به رمپ و جایگاه مخصوص ویلچر است.

قم دارای اتوبوس های درون شهری ویلچر رو شد

به گزارش وبلاگ هتل های باراتوس، معاون حمل و نقل و کنترل ترافیک شهرداری قم گفت: طراحی اتوبوس های قدیمی موجود در قم به گونه ای است که معلولان امکان استفاده از آن را ندارند. عباس ذاکریان اظهار کرد: توزیع و پراکنش اتوبوس های جدید قم به نحوی اجرا شده که معلولان در همه خطوط اتوبوس رانی امکان استفاده از آن را داشته باشند. وی اضافه کرد: از مجموع 300 اتوبوس قدیمی و فرسوده موجود در ناوگان حمل و نقل عمومی قم بیش از یک سوم آن نوسازی شده و شهرداری بدون کمک دولت امکان اجرای کامل این طرح را ندارد. ذاکریان گفت: 10 سال پیش قیمت هر دستگاه اتوبوس درون شهری 170 میلیون ریال بود، ولی اکنون 100 برابر افزایش پیدا کرده و 17 میلیارد ریال است.

معاون شهردار قم با بیان اینکه روند نوسازی ناوگان اتوبوسرانی قم به مرور انجام می شود، گفت: خرید 50 دستگاه اتوبوس دیگر در دستورکار است و منتظر مصوبه شورای اقتصاد و دارایی هستیم. وی اضافه کرد: حدود 5 هزار و 800 دستگاه تاکسی فعال در قم وجود دارد، که یک هزار و 700 دستگاه عمر بالای 10 سال دارد و طبق قانون فرسوده محسوب شده و باید نوسازی شود.

منبع: همشهری آنلاین

به "قم دارای اتوبوس های درون شهری ویلچر رو شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قم دارای اتوبوس های درون شهری ویلچر رو شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید