مذاکرات صریح مقام های نظامی آمریکا و چین

به گزارش وبلاگ هتل های باراتوس، پنتاگون اعلام نموده است که مقام های نظامی آمریکا و چین مذاکرات عمیق و صریحی را درباره طیفی از مسائل و موضوعات دفاعی برگزار کردند.

مذاکرات صریح مقام های نظامی آمریکا و چین

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ هتل های باراتوس به نقل از رویترز، پنتاگون در حالی از گفت وگوی صریح مقام های نظامی آمریکا و چین خبر داده است که دو کشور به خاطر دستیابی به منافع بیشتر در منطقه هند-اقیانوسیه تنش های زیادی دارند.

پنتاگون با انتشار بیانیه ای بیان کرد: مایکل چیس معاون وزیر دفاع آمریکا در امور چین نشست هایی را به صورت ویدئو کنفرانس طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه با ژنرال هوانگ ژو پینگ چینی داشته است.

این بیانیه اضافه کرد: در جریان این گفت وگوها، دو طرف مذاکرات عمیق و صریحی درباره طیفی از موضوعات و مسائل داشتند که بر روابط دفاعی دو کشور تاثیر می گذارد. دو طرف بعلاوه بر لزوم باز نگه داشتن کانال های ارتباطی تاکید کردند.

این مذاکرات دو هفته پس از آن برگزار شده است که ایالات متحده، بریتانیا و استرالیا از امضای یک پیمان امنیتی-دفاعی خبر داده اند که بر اساس آن استرالیا زیردریایی های هسته ای از آمریکا خریداری خواهد نمود و قرارداد خرید زیردریایی دیزلی از فرانسه را لغو می نماید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "مذاکرات صریح مقام های نظامی آمریکا و چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مذاکرات صریح مقام های نظامی آمریکا و چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید