هانگ سون دون ؛ بزرگ ترین غار دنیا

به گزارش وبلاگ هتل های باراتوس، هانگ سون دون غاری در ویتنام است که در نزدیکی مرز ویتنام و لائوس واقع شده و در حال حاضر بزرگ ترین غارِ شناخته شده در دنیا محسوب می گردد. داخل این غار، یک جنگل بزرگ سرسبز و رودخانه طویل زیرزمینی قرار گرفته است که جریان آبش بسیار تند است.

هانگ سون دون ؛ بزرگ ترین غار دنیا

بزرگ ترین حفره غارِ هانگ سون دونگ بیش از 5 کیلومتر طول، 200 متر ارتفاع و 150 متر پهنا دارد. ابعاد وسیع غار باعث شده تا استالاگمیت ها (ستون هایی از مواد معدنی) تا ارتفاعی بیش از 70 متر رشد نمایند و به درازترین استالاگمیت های دنیا تبدیل شوند. صدف های غار که در داخل آن یافت شده اندازه توپ بیسبال و به شکلی غیرعادی بزرگ هستند.

با وجود عظمتش، این غار در سال 1991 توسط یک مرد بومی کشف شد، اما جنگلیان بومی آن منطقه می ترسیدند تا آن را کند و کاو نمایند که به خاطر صدای سوتی بود که از رود زیرزمینی این غار بیرون می آمد. در سال 2009 ، گروهی از محققان بریتانیایی از مرکز تحقیقات غارشناسی بریتانیا طی یک پروژه تحقیقاتی توانستند وجود این غار را به همه اعلام نمایند. بعد از آن، تیمی از جستجوگران از نشنال جئوگرافیک جذاب ترین تصاویر را از این شگفتی طبیعی دیده نشده منتشر کردند.

تا چند سال قبل، عکاسی از غاری به بزرگی غارِ هانگ سون دونگ به معنای این بود که مجبور بودی با طناب برای رسیدن به آن پایین بروی. دریافت تصاویر هوایی از آن بدون هلیکوپتر امکان پذیر نبود. در حال حاضر با گزینه های ارزان تری مانند دِرون ها و دوربین های GoPro که دسترسی راحتی دارند، عکاسی از آن امکان پذیر بوده و حسی ماجراجویانه به شما خواهد داد.

اخیرا عکاسی به نام رایان دیبووت دوربین GoPro HERO4 خود را برداشت و آن را به یک هواپیمای بدون سرنشین بست و بر فراز غار و داخل آن به پرواز درآورد و حدود 6 دقیقه از آن فیلم گرفت.

منبع: کجارو / amusingplanet.com

به "هانگ سون دون ؛ بزرگ ترین غار دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هانگ سون دون ؛ بزرگ ترین غار دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید