هوشمندسازی دیجیتال در آینده کشور ها نقش مهمی خواهد داشت

به گزارش وبلاگ هتل های باراتوس، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: این دانشگاه یکی از اهداف مهم خود را فعالیت و برنامه ریزی در حوزه هوشمندسازی قرار داده است.

هوشمندسازی دیجیتال در آینده کشور ها نقش مهمی خواهد داشت

به گزارش گروه فناوری وبلاگ هتل های باراتوس، حسین حسینی تودشکی، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر در پنجمین دوره مسابقات هوش مصنوعی دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: موضوع هوشمندسازی و دیجیتالی شدن از مباحث مهم و تاثیرگذار در سال های آینده به شمار می رود.

حسینی تودشکی اضافه کرد: دانشگاه صنعتی امیرکبیر در اولویت های خود به طور خاص بر تحقیق و توسعه در حوزه هوشمند سازی تمرکز دارد.

معاون پژوهشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار کرد: باتوجه به اینکه در آینده حوزه هوشمند سازی صندلی خاص خود را در جهان به دست خواهد آورد بنابراین ضروری است در کشور و دانشگاه ها در این حوزه به صورت تاثیرگذار برنامه ریزی کرد.

وی اعلام کرد: هوشمندسازی و شهر هوشمند یکی از موضوعاتی است که اگر از آن غافل شویم، 10 سال آینده راه رفتن در شهر های هوشمند برای ما سخت خواهد شد.

حسینی تودشکی عنوان نمود: هوشمند سازی در آینده موجب ایجاد فرهنگ جدید، شهرسازی جدید و نوع زندگی جدید می گردد که باید بتوانیم برای آن برنامه ریزی کنیم.

وی اذعان کرد: از سال 2010 جهان بر حوزه هوشمند سازی تمرکز داشته است بنابراین باید برای این حوزه برنامه ریزی و سیاستگذاری مشخصی داشته باشیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "هوشمندسازی دیجیتال در آینده کشور ها نقش مهمی خواهد داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوشمندسازی دیجیتال در آینده کشور ها نقش مهمی خواهد داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید