گوندوگان: لایک کردن پست تیم ملی ترکیه؟ کار سیاسی آخرین چیزی است که می خواهم انجام دهم

به گزارش وبلاگ هتل های باراتوس، هافبک تیم ملی فوتبال آلمان در خصوص لایک کردن پست تیم ملی فوتبال ترکیه اظهار داشت به انجام کار سیاسی علاقه ای ندارد.

گوندوگان: لایک کردن پست تیم ملی ترکیه؟ کار سیاسی آخرین چیزی است که می خواهم انجام دهم

به گزارش وبلاگ هتل های باراتوس، ایلکای گوندوگان که شب گذشته (یکشنبه) در رجحان 3 بر صفر تیم ملی فوتبال آلمان مقابل استونی در مرحله انتخابی یورو 2020 پیروز شد دو گل به ثمر برساند و پاس گل سوم مانشافت را هم به تیمو ورنر داد، درباره لایک کردن (پسندیدن) پست اینستاگرامی بحث برانگیز حساب رسمی تیم ملی فوتبال ترکیه توضیحاتی داد.

پس از پیروزی یک بر صفر تیم ملی فوتبال ترکیه مقابل آلبانی در مرحله انتخابی یورو 2020، در حساب رسمی تیم ملی فوتبال ترکیه در شبکه اجتماعی اینستاگرام عکسی از بازیکنان این تیم که در حال دادن سلام نظامی هستند، منتشر شد و زیر آن چنین پیامی نوشته شد: تیم ملی ترکیه، این پیروزی را به سربازان قهرمان خود، سربازان و هموطنان شهیدمان تقدیم کرد.

هافبک منچسترستی که پس از بازی با استونی به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شد، در این باره به خبرگزاری آلمان (dpa) گفت: پس از اینکه پست تیم ملی فوتبال ترکیه را لایک کردم، در ادامه وقتی متوجه شدم که ممکن است این پست سیاسی تفسیر گردد، این لایک را پس گرفتم. باور کنید پس از اتفاقات سال گذشته (عکس دریافت با رجب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه که به مذاق آلمانی ها خوش نیامد)، انجام کار سیاسی آخرین چیزی است که می خواهم انجام دهم.

بازیکنان تیم ملی فوتبال ترکیه آدینه شب پس از گل دقیقه 90 جنک توسون که رجحان یک بر صفر این تیم مقابل آلبانی را رقم زد، به سمت تماشاگران خودی رفتند و در حالی که به یک خط ایستاده بودند، به طور دسته جمعی سلام نظامی دادند که این شادی گل بسیار بحث برانگیز شده است. نشریه انگلیسی سان گزارش داده فدراسیون فوتبال ترکیه ممکن است به خاطر شادی گلی که بازیکنان این تیم در بازی مقابل آلبانی داشتند با جریمه ای از سوی یوفا روبرو شوند. گفته می گردد این حرکت بازیکنان تیم ملی فوتبال ترکیه در حمایت از اقدام نظامی جنجالی اخیر ترکیه علیه سوریه بوده است. ترکیه با استفاده از حملات هوایی و حمله نظامی به بخش شمالی کشور سوریه قصد سرکوب مبارزین کُرد سوریه را دارد اما گزارش شده که غیرنظامیان هم در این بین تلفاتی داشته اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "گوندوگان: لایک کردن پست تیم ملی ترکیه؟ کار سیاسی آخرین چیزی است که می خواهم انجام دهم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوندوگان: لایک کردن پست تیم ملی ترکیه؟ کار سیاسی آخرین چیزی است که می خواهم انجام دهم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید