45 پروژه منطقه 17 آماده بهره برداری است

به گزارش وبلاگ هتل های باراتوس، 73 پروژه شهری در منطقه 17 که 45 مورد آنها آماده بهره برداری بودند، توسط شهردار تهران مورد بازدید قرار گرفتند و دستور شروع و اجرای 27 پروژه نیز صادر شد که مجموع این پروژه ها می تواند مورد استفاده 70 هزار نفر از ساکنین این منطقه قرار گیرد.

45 پروژه منطقه 17 آماده بهره برداری است

به گزارش وبلاگ هتل های باراتوس، داود لطفی، شهردار منطقه 17 در مصاحبه با خبرنگار شهر در تشریح بازدید شهردار تهران از پروژه های این منطقه گفت: به مناسبت چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی که با ولادت حضرت فاطمه نیز تقارن دارد، از مادران شهدای منطقه 17 دارالشهدای تهران توسط شهردار تهران تجلیل شد و همچنین ایشان درجریان شرایط عمرانی و توسعه ای منطقه نهاده شد و بازدیدی از پروژه های در دست اقدام و قابل افتتاح منطقه به عمل آورد.

او اعتبار پروژه های آماده بهره برداری را در مجموع 54 میلیارد تومان بیان کرد و اضافه کرد: پروژه هایی مانند ایمن سازی و آرام سازی معابر، نهرسازی، مناسب سازی، ایمن سازی و نصب نرده های فلزی بوستانها، احداث مزرعه خانواده، جهت دوچرخه و پیاده روسازی که در همه محلات شکل گرفته و باعث شده فضای آرامی در منطقه ایجاد گردد توسط شهردار تهران مورد بازدید نهاده شد.

لطفی با بیان اینکه حدود 25 کیلومتر طول، نهرسازی، آرام سازی و بهسازی معابر فرعی در منطقه انجام شد، ادامه داد: در کوچه های باریک و فرعی منطقه، فعالیتهایی اعم از آسفالت، بهسازی معابر و جابجایی تیرهای چراغ برق انجام شد. همچنین انهار قدیمی که به واسطه وصل شدن به شبکه فاضلاب، دیگر کارکرد جمع آوری آبهای سطحی را ندارند، تبدیل به کانیو شدند که عملا با این کار کوچه های باریک منطقه قابلیت تردد و روان سازی پیدا نموده است. علاوه بر این یک پمپ بنزین کوچک مقیاس به بهره برداری و چهار یونیت پله برقی بازگشایی شد و در تقاطع نواب و خیابان شهید امامی محرم محوطه سازی هایی انجام شد.

شهردار منطقه 17 با بیان اینکه در مجموع 73 پروژه که عمده آن توسعه محله ای است، مورد ارزیابی نهاده شد که 45 مورد آن عملا برای شهروندان قابل استفاده خواهد بود، مطرح نمود: سه زمین ورزشی که به دلیل شرایط نامناسب چمنها قابلیت استفاده نداشت بازسازی شد و یک زمین چمن نیز اضافه شد و در مجموع چهار زمین چمن مصنوعی در اختیار جوانان و نوجوانان منطقه نهاده شده است. همچنین می توان به سازماندهی خیابان زمزم، مناسب سازی و روشنایی پارک هویزه و برطرف معضل از حدود 14 نقطه بی دفاع شهری به وسیله مداخلات و اقدامات متناسب اشاره نمود که شرایط مناسب تری برای شهروندان ایجاد نموده است. علاوه بر این، دو زمین بازی بچه ها مورد بهره برداری نهاده شد و موانع پروژه های اولویت دار منطقه به دستور شهردار تهران مرتفع شد تا در خرداد ماه سال آینده به نتیجه برسد.

او با بیان اینکه علاوه بر پروژه های به بهره برداری رسیده، قریب به 27 پروژه دیگر نیز در حال اجرا است که در مجموع حدود 70 هزار نفر از ساکنین منطقه از ثمرات مثبت این پروژه ها بهره مند می شوند، گفت: از پروژه هایی که شهردار تهران دستور اجرای آن را برای آینده صادر کرد و برخی از آنها در سال آینده به بهره برداری خواهند رسید و یا عملیات آنها شروع می گردد می توان به احداث اسکان کارگری، احداث و راه اندازی نیروگاه خورشیدی 40 کیلو واتی در ساختمان معاونت ترافیک در ناحیه یک و پروژه توسعه و اورهال کردن ایستگاه پردازش پسماند منطقه اشاره نمود. همچنین مطالعه و احداث راه ارتباطی بین منطقه های 17 و 18 از محدوده اطراف راه آهن تهران- اهواز که ضلع جنوب منطقه را از حالت بن بست خارج می نماید و مکمل این پروژه، احداث زیرگذر سواره رو در زیر جهت خط آهن تهران -اهواز است که این دو پروژه جنوب منطقه را به شدت متاثر خواهد نمود، در دستور کار نهاده شد.

لطفی در خاتمه به کلنگ زنی دو پروژه توسط شهردار تهران اشاره نمود و یادآور شد: احداث مرکز بهداشت مهرگان و حسینیه ثارالله کلنگ زنی شد که باعث می گردد معبر ورودی به بخش جنوبی محله بلورسازی تا اسفندماه آزاد گردد و یک معبر هشت متری در دسترس عموم قرار بگیرد. در واقع درمانگاه قدیمی تخریب شده و جابجا می گردد و در این جهت پیاده روسازی و روشنایی ایجاد و فضای بی دفاع شهری از بین می رود و شهروندان می توانند تا مترو زمزم با ایمنی و امنیت تردد نمایند. علاوه بر این معبر تعریض خواهد شد فضای بی دفاع شهری نیز از بین می رود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "45 پروژه منطقه 17 آماده بهره برداری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "45 پروژه منطقه 17 آماده بهره برداری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید