شب ایران در شهر ورگوراس کرواسی برگزار گردید

به گزارش وبلاگ هتل های باراتوس، در فستیوال ماته شیمونویچ در شهر ورگوراس کرواسی که سال جاری به ایران اختصاص یافت، روایت های این گردشگر معروف کروات از راستا و مشاهداتش در سفر به ایران به وسیله ایوان جُگیچ نویسنده کتاب ایرانِ اکنون بازسازی و بازخوانی شد.

شب ایران در شهر ورگوراس کرواسی برگزار گردید

ایسنا: در این مراسم که یکشنبه شب و در قلعه قدیمی شهر ورگوراس به اسم زادگاه ماته برگزار گردید، ایوان جُگیچ ضمن نگاهی به تصاویر و متونی که شیمونویچ از سفر به منطقه ها مختلف ایران در دفترچه یادداشت چرمی اش به اسم سفر به سرزمین باستانی به جای گذاشته است؛ تصاویر نو همان منطقه ها و مشاهدات شخصی اش را یادآوری و ویژگی های تاریخی و سبک زندگی مردم منطقه ها مختلف کشورمان را روایت کرد و به سوالات حاضران پاسخ داد.

وی گفت: جذابیت های منحصر به فرد سرزمین و فرهنگ ایران، متاسفانه هنوز به خوبی برای مخاطبان غربی منعکس نشده است و چنین برنامه هایی نشان می دهد در طول تاریخ گردشگرانی مثل ماته که دنبال کشف سرزمین های تاریخی و فرهنگ ملتهای آنان بوده اند، توجه ویژه ای به ایران داشته اند.

سرو غذای ایرانی و اجرای موسیقی سنتی به همراه بازخوانی اشعار منتخب ایرانی به زبان کرواتی، حاضران در این فستیوال را بیشتر با فرهنگ کشورمان آشنا کرد.

ماته شیمونویچ گردشگر معروف کرواسی سال 1900 میلادی در شهر ورگوراس در جنوب شرقی کرواسی به دنیا آمد و طی 19 سال و جهتی 360 هزار کیلومتری با قایق، دوچرخه و پیاده به 70 کشور دنیا سفر کرد و یادداشتهایی از مشاهدات خود به جای گذاشت. ماته در سال 1937 و در جهت خود، منطقه ها مختلف ایران را بازدید نموده و تصاویری از این سفر هم در آلبوم اختصاصی وی در ورگوراس موجود است.

ایوان جُگیچ نویسنده کتاب ایران اکنون که اخیرا چاپ دوم آن منتشر شد، شهروند کروات است که در ایران زندگی می نماید و در بخش گردشگری فعالیت دارد.

منبع: توریسم آنلاین

به "شب ایران در شهر ورگوراس کرواسی برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شب ایران در شهر ورگوراس کرواسی برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید